Слідкуйте за нами у Facebook

Василівська церква-ротонда

Geolocation Point

Василівська церква-ротонда

Ця невелика церква - унікальний зразок православної архітектури. За переказами місцевих жителів, церква була побудована всього за один день військом князя Володимира.

Body

Адреса:
вул. Василівська,30, м. Володимир-Волинський, 44700Ця невелика церква - унікальний зразок православної архітектури. За переказами місцевих жителів, церква була побудована всього за один день військом князя Володимира. У 992 році, повертаючись із походу проти племені білих хорватів, він зупинився у цьому місці і в подяку Богу за вдалий результат битви спорудив храм. Матеріал для будівництва збирала вся його дружина - кожен воїн приніс одну цеглину. Названа церква на честь християнського імені князя - Святого Василя.

Вік церкви досі є предметом дискусії серед дослідників. Офіційна наука датує будівлю храму кінцем ХІІІ – початком XIV століття. Вчені вважають, що спочатку будівля була споруджена у романському, а потім перебудована у готичному стилі. Цю перебудову пов’язують з патроном церкви - князем Василем Санґушком. Власне грамота про надання Василівської церкви під опіку князя Санґушка з 1523 року є першою писемною згадкою про існування храму.

Василівська церква належить до рідкісного типу ротонд. Її фундамент виконаний у вигляді квітки з вісьмома пелюстками. Великі округлені виступи чергуються з маленькими і створюють ілюзію хвилястих стін. Тут зберігається цінна історична пам’ятка - ікона Богородиця-Одигитрія (XVI століття).

Gallery