Слідкуйте за нами у Facebook

Свято-Миколаївський чоловічий монастир (с. Мильці)

Geolocation Point

Свято-Миколаївський чоловічий монастир (с. Мильці)

Село у Старовижівському районі. Тут знаходиться Свято-Миколаївський чоловічий монастир, заснований у кінці XIII століття.

Body

Адреса:
вулиця Богатирьова, село Мильці, Волинська область, 44434

 

Село у Старовижівському районі. Тут знаходиться Свято-Миколаївський чоловічий монастир, заснований у кінці XIII століття. У середині XV століття він переходить у власність князів Санґушків і стає їхньою головною родовою обителлю.

Князі активно опікувалися діяльністю монастиря. За однією з легенд,  під час  полювання у 1540 році його відвідав князь Федір Андрійович Санґушко, староста Володимирський і маршалок землі Волинської. Він боляче відреагував на вбогість монастиря і одночасно був дуже вражений подвигом місцевих ченців. Зворушений до глибини серця, князь Федір у 1542 році розпочинає будівництво церкви в пам’ять святителя Миколая.

Одночасно він жертвує монастирю кілька населених сіл з усіма землями, сінокосами і озерами. Відтоді князь Федір Андрійович Санґушко вважається фундатором Милецького монастиря. 

Учені припускають, що семеро представників родини Санґушків були поховані у XV-XVII століттях у Милецьому монастирі. У 1997 році під час реставраційних робіт у Миколаївському храмі монастиря під підлогою  знайдено останки шести осіб з рештками одягу та взуття. Ймовірно, серед них є рештки князів, які заповіли поховати себе в монастирі.

Тоді ж в одній з ніш було виявлено давню фреску, на якій зображена Божа Матір. Вона відноситься до XVI  століття і є однією з небагатьох збережених фресок у Західній Україні. Нині вона відреставрована і є однією з найбільш шанованих святинь монастиря.

Gallery
Корисна інформація для туристів

Відстань:

Село Мильці Старовижівського району Волинської області знаходиться на березі річки Турія (притока Прип’яті) за 107 км від міста Луцька та за 27 км від смт Стара Вижівка.

 

Харчування:

Кафе "Шанс" (вул. Незалежності, 48, смт Стара Вижівка, тел. +380 (3346) 22273).

Кафе "Спокуса" (вул. Вишнева, 6, смт Стара Вижівка, тел. +380 (3346) 30232).

Кафе "Скарлет" (вул. Незалежності, 31а, смт Стара Вижівка, тел. +380 (3346) 30179).

 

Проживання:

Готель "Вижівка" (проспект Молодіжний, 1, смт Стара Вижівка, тел. +380 (3346) 21153).

База відпочинку "Срібниця" (с. Кримне Старовижівського району, тел.  +380 (50) 339 89 33, +380 (50) 378 36 08, e-mail: sribnytsya@gmail.com), за 52 км від с. Мильці.

 

Цікаві місця:

Гідрологічний Ви́жівський заказник місцевого значення,  26 км від с. Мильці.

Загальнозоологічний Старовижівський заказник місцевого значення, 28 км від с. Мильці.