Слідкуйте за нами у Facebook

Базиліка Святої Анни (Любартів)

Geolocation Point

Базиліка Святої Анни (Любартів)

Храм був побудований в 1733-1738 роках за проєктом Паоло Антоніо Фонтани. Його засновником був князь Павло Кароль Санґушко.

Body

Адреса:
Słowackiego 6, 21-100 Lubartów

 

Храм був побудований в 1733-1738 роках за проєктом Паоло Антоніо Фонтани. Його засновником був князь Павло Кароль Санґушко. Потому церкву багато разів реконструювали. Вперше уже у 1792 році, після пожежі. Реконструкцію фінансували сини Павла Кароля Санґушка. Подальші реконструкції відбулися наприкінці ХІХ та у другій половині ХХ століття. Споруда виконана у стилі пізнього бароко з застосуванням поздовжньо-центричного планування. Цінність храму визначається його надзвичайно декоративним характером. Декоративні елементи у вигляді стовпів, пілястр, напівпілястр, карнизів розташовані як зовні, так і всередині храму. Особливо мальовничим є двоповерховий та тривісний передній фасад з двома вежами збоку, прикрашеними нішами з фігурами Святого Петра та Святого Павла.

Прекрасна архітектура будівлі доповнена численними скульптурами (включаючи статуї Отців Церкви), рельєфами, багатобарвним і пишним оздобленням. У храмі можна знайти багато речей, які нагадують про родину Санґушків. Надгробок, розташований у правій частині нефа - це місце, де знаходяться серця Павла Кароля Санґушка та його дружини Барбари. Пам'ятник був споруджений коштами  синів Ієроніма Яна та Януша Модеста у 1793 році. Крім того, усередині храму є портрет князя Павла Кароля Санґушка, датований 1756 роком. Це - копія портрета, оригінал якого знаходиться у музеї міста Тарнув.

У даний час при храмі працює парафіяльній музей, де зібрані старовинні церковні предмети, які становлять велику цінність. Найбільший інтерес викликає облачення священиків, які було піднесені місцевій парафії у дар князем Санґушком.

Більше інформації: https://annalubartow.pl/ .

Gallery
Корисна інформація для туристів

Харчування:

Ресторан "Stara Łaźnia" (вул. Генерала Орліча-Дрешера, 17, м. Любартів).

Ресторан "W Bramie" (вул. Ринкова І, буд. 14, м. Любартів).

Ресторан "Zielony Por" (вул. Іоана Павла ІІ, буд 9, м. Любартів).

В'єтнамський ресторан "PHÚC PHÚC" (вул. Любельська, буд. 79, м. Любартів).

Ресторан "Złota Grota" (вул. Любельська, буд.138, м. Любартів).

 

Проживання:

Готель "Stara Łaźnia" (вул. Генерала Орліча-Дрешера, 17, м. Любартів)."

Готель "Wincentów" (вул. Вінцентув, 28А м. Любартів, на трасі № 19).