Слідкуйте за нами у Facebook

Якубовіце

Geolocation Point

Якубовіце

Завдяки вдалому розташуванню села за декілька кілометрів від Любліна, великого адміністративного і торговельного центра Польської держави...

Body

Завдяки вдалому розташуванню села за декілька кілометрів від Любліна, великого адміністративного і торговельного центра Польської держави, його власники у другій половині XVI століття спорудили в Якубовіце двоповерховий замок, чи, радше, палац. Його власники часто мінялися: він належав родині Течинських, згодом — Острозьких, ще пізніше -  Заславських. Після породичання з родиною Любомирських, внаслідок шлюбу з Маріанною Любомирською, садиба  Якубовіце разом з маєтками у Левартуві та Кіянах перейшла до рук князя Павла Кароля Санґушка та залишалася у власності його родини до 1779 року.

У 1779 році палац перейшов у власність родини Шептицьких. Після 1803 року будівля була перебудована у псевдоромантичному стилі. У середині ХІХ століття відбулася чергова реконструкція будівлі у стилі історизму. Поміж іншим була зведена циліндрична вежа, прикрашена керамічною обшивкою. У 1920-х роках були прибудовані цегляні фронтони.

Під час Другої світової війни пам'ятка сильно постраждала і так й не була відновлена. Нині палац знаходиться на консервації.

Gallery