Follow us on Facebook

Промоційний тур

Date

3-4 вересня 2020 року у рамках проєкту відбувся довгоочікуваний захід – промоційний тур місцями, включеними до віртуального транскордонного туристичного маршруту «Шляхами князівського роду Санґушків».

З метою популяризації новоствореного туристичного маршруту представники музейних установ, туристичних агенцій, виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та засобів масової інформації відвідали місця, пов’язані з князівським родом. Маршрут географічно охоплює територію українсько- польського прикордоння: Луцьк – Ковель – с.Мильці (Старовижівський район) – Камінь-Каширський – с. Яревище (Cтаровижівський район) – Володимир- Волинський – Влодава – Кіяни – Любартів – Рудно – Люблін – Краснічин – Дуб.

Враховуючи ситуацію з поширенням коронавірусної пандемії та закритим українсько-польським кордоном, учасники туру мали можливість відвідати локації лише в Україні. Польські партнери невдовзі проведуть аналогічний промоційний тур пам’ятними місцями своєї країни.

Подорож була насиченою та неймовірно цікавою. Водночас, доволі непростою, адже упродовж 32 годин нам належало подолати 450 кілометрів шляху. А дороги на Волині не завжди можуть похвалитися хорошою якістю.

Першого дня учасники туру відвідали Свято-Миколаївський чоловічий монастир у с. Мильці Старовижівського р-ну, який довгий час був родовою усипальницею князів Санґушків. Далі був Камінь-Каширський, де ми мали нагоду побачити муровану каплицю домініканського монастиря ХVII століття, яку мужньо охороняють старезні дуби. У народному краєзнавчому музеї міста нам пощастило помилуватися справді унікальною пам'яткою - фрагментом різьбленого дерев'яного католицького вівтаря, найдавнішого на Волині.

Останнім місцем, яке ми відвідали цього дня, було мальовниче село Яревище у Старовижівському р-ні. Тут у XV–XVI століттях існував монастир, фундатором якого був князь Олександр Санґушко. Монастир не дійшов до наших днів. Однак, у 2015 році археологи визначили місце розташування давньої обителі. Під час розкопок в урочищі Монастирище було знайдено уламки керамічних виробів, монети XV-XVI століть та бронзовий перстень.

Наступного дня теплим і лагідним сонцем нас вітало чудове місто Володимир- Волинський. Його багатовікова історія тісно пов’язана з князями Санґушків. Свідченням цьому є збережені до цього часу об’єкти архітектурної спадщини – Василівська церква-ротонда та Свято-Успенський кафедральний собор.

Враження учасників туру неможливо описати словами, емоції просто переповнювали. Ми щиро сподіваємося, що усі шанувальники історії та подорожей не втратять нагоду дізнатися багато нового про славетний рід князів Санґушків, помилуватися пам’ятками архітектури та відкрити для себе донині невідомі туристичні локації.

Невдовзі усі бажаючі матимуть можливість віртуально відвідати усі ці місця! Маємо надію, що віртуальна подорож викличе у Вас бажання побачити ці місця на власні очі та переконатися у багатій культурній спадщині українсько- польського прикордоння. Туристичний маршрут трьома мовами буде доступний усім бажаючим на нашому сайті, а також у вигляді мобільного додатку.

Чекайте… Уже зовсім скоро.