Слідкуйте за нами у Facebook

Влодава

Geolocation Point

Влодава

Влодава — місто у Люблінському воєводстві з населенням понад 14 тисяч осіб, центр однойменного повіту.

Body

Влодава — місто у Люблінському воєводстві з населенням понад 14 тисяч осіб, центр однойменного повіту. Розташоване на кордоні з Білоруссю, у місці впадання до Західного Бугу невеликої річки Влодавки. 

Перша згадка про Влодаву датується 1242 роком і фігурує в літописі Галицько-Волинського князівства, у склад якого входила до 1366 року, коли король Казимир Великий внаслідок перемоги над Литвою включив західну частину цього князівства до Польщі. Територія, де знаходиться Влодава, у середині XV століття була виключена зі складу землі Холмської та включена королем Казимиром Ягеллончиком до Литви.

У 1475 році внаслідок обміну власністю Влодава відійшла до синів Князя  Санґушка, Михайла та Олександра. У результаті домовленості між братами князь  Олександр отримав право на управління землями. У 1491 році вони були успадковані його сином Михайлом, засновником Коширської гілки Санґушків.  Після його смерті у 1501 році володіння були розділені між овдовілою дружиною Анною та братом Андрієм. Незабаром Андрій викупив у невістки маєток та значно розширив його межі. З 1525 року майном фактично керував Федір, син Андрія, маршалок землі Волинської. 18 березня 1540 року він видав документ, що підтверджує надання Влодаві Магдебурзького права і набуття нею статусу містечка.  Тут будується замок який крім адміністративних функцій слугував головною резиденцією родини Санґушків, передусім представників Несухоїзької лінії. У той час Влодава стає «містом трьох культур» з костелом, православною церквою та синагогою.

Після смерті Федора на рубежі 1547 та 1548 років маєтності Влодави перейняв його старший син Дмитро. Він володів ними до своєї трагічної загибелі в чеському Яромержі на початку 1554 року.  Після цього Влодава переходить його братам Роману та Ярославу.  У  1556 році було вирішено, що одноосібним власником міста стане Роман. Заслужений солдат, державний діяч Великого князівства Литовського  приділяв багато часу політичній і громадській діяльності. Водночас, він піклувався про помістя та захоплювався Влодавою. Його навіть називали “князем Влодави”.

Роман помер 12 травня 1571 року, залишивши після себе п’ятилітнього сина Федора Романа і трьох дочок. Федір Роман помер у 1591 році як останній представник чоловічої статі Несухоїзької гілки Санґушків. Маєток успадкувала його сестра Федора, а згодом він перейшов у володіння родини її третього чоловіка - Лещинських.  Щоправда, після смерті Федори в 1598 році представники Коширської лінії родини Санґушків намагалися пред'явити права на Влодаву, але надаремне.

Більш як сторічна історія перебування Влодави у власності князів Санґушків не залишила по собі жодних слідів...

Gallery
Корисна інформація для туристів

Харчування:

Кафе "Atmosfera Caffe" (вул. Партизанів, 12А,м. Влодава).

Корчма "U Jędrka" (вул. Сушно, 12A, м. Влодава, траса Влодава–Бяла Подляска).

Ресторан "VENUS" (алея Юзефа Пілсудського, 16).

Бар "816" (вул. Ринкова, 18, м. Влодава).

Кав'ярня  "Centrum" (вул. Чворобок, 44, м. Влодава).

 

Проживання:

Готель "Podkowa" (вул. Крашевського, 3, м. Влодава).

Готель та ресторан  "Czar Polesia" (вул. Соколова, 4, м. Влодава).

 

Цікаві місця:

У семи кілометрах від Влодави на озері Біле розташований літній курорт Окунінка в Лечинсько-Влодавському озерному краї. Починаючи з 1960-х років там були побудовані бази відпочинку та готелі, які сьогодні займають берег озера Біле з трьох сторін, їх кількість перевищує більше 40 закладів. Крім того, тут є кілька дискотек, кілька десятків ресторанів і барів, а влітку - парк розваг. Село розташоване на північному березі озера і займається переважно агротуризмом.

Курорти, котеджі та кімнати для відпочинку зазвичай орендують сезонно, однак є готелі та курорти, які діють цілий рік для тих, хто шукає оздоровлення та відпочинку поза курортним сезоном.