Слідкуйте за нами у Facebook

Створення спільного тематичного транскордонного туристичного маршруту

Однією з основних цілей проєкту «Віртуальна подорож шляхами князівського роду Сангушків – відкриваємо нові сторінки спільної української та польської історії», який упроваджується за фінансової підтримки Європейського Союзу у рамках Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014-2020 Європейського Інструменту Сусідства, є створення та просування спільного тематичного транскордонного туристичного маршруту, який би популяризував історико-культурну спадщину Волині та Люблінщини.
Новостворений маршрут буде пов'язаний з історією князівського роду Сангушків, який займав важливі адміністративні, політичні та військові посади у Великому князівстві Литовському та Речі Посполитої, і безпосередньо торкається сторінок історії Волині та Люблінського воєводства.
На сьогодні існує велика кількість писемних джерел та архівних матеріалів, які стосуються історії князів Сангушків, однак вони є розпорошені і недостатньо досліджені. З огляду на це, проєктом передбачено проведення дослідження для вивчення їх життя та діяльності на теренах України та Польщі. Упродовж останніх місяців два експерти-науковці з України та Польщі вивчають та аналізують відповідні матеріали - як з відкритих джерел, так і ті, що зберігаються в архівах. Історики намагаються встановити місця перебування представників князівського роду, події, пов’язані з цими місцями, та їх хронологію. Вже невдовзі у нас будуть систематизовані дані, на основі яких буде розроблено концепцію туристичного маршруту.