Слідкуйте за нами у Facebook

Палац Санґушків (м. Любартів)

Geolocation Point

Палац Санґушків (м. Любартів)

У середині ХVI століття на цьому місці Пьотром Фірлеєм, тодішнім власником міста, був збудований замок, який мав оборонний профіль.

Body

Адреса:
Słowackiego 8, 21-100 Lubartów

 

У середині ХVI століття на цьому місці Пьотром Фірлеєм, тодішнім власником міста, був збудований замок, який мав оборонний профіль. Нинішній палац у стилі бароко був побудований у другій половині XVII століття. Навколо палацу був побудований геометричний парк. У 1693 році відомий голландський архітектор Тильман ван Гамерен підготував проєкт його відновлення, але невідомо, чи був він повністю втілений у життя. У 1705 році під час Північної війни палац був частково зруйнований.

Після отримання Левартува у свою власність Павло Кароль Санґушко вирішив здійснити капітальний ремонт об’єкта. Роботи з реновації тривали з 1722 по 1741 рік під керівництвом італійського архітектора Паоло Антоніо Фонтани, якого часто  називають придворним архітектором родини Санґушків. У палаці було збудовано третій поверх, облаштовано новий фасад (з портиком) та дизайн інтер’єру. Було також споруджено оранжерею та парадний двір, що складався з надвірних будинків, воріт з годинниковою вежею та кутових веж. Одночасно проводилися роботи з облаштування парку. Парку надали форму Французького (Регулярного) саду.

Павло Кароль Санґушко приділяв велику увагу ремонту палацу, оскільки хотів зробити його резиденцією своєї родини. Згадане вище прохання до короля Августа III змінити ім'я міста на Любартів (з підтвердження Магдебурзького права та зміни герба), задоволене 22 листопада 1744 року, було символічним доповненням до цих заходів. Роботи проводилися також після смерті Павла Кароля Санґушка (1750 рік) Барбарою, третьою дружиною померлого, та старшим сином у третьому  шлюбі князем Юзефом Пауліном Санґушком. У рамках цих заходів палац був модернізований між 1757 і 1775 роками.

Після несподіваної смерті Юзефа Пауліна у 1781 році Любартів перейшов до молодших братів Ієроніма Яна та Януша Модеста. Спочатку брати разом керували маєтком. Однак саме молодший Януш Модест правив Любартувом до своєї смерті у 1806 році. Майно пізніше перейшло у спадок двом його синам і дочці Клементині. Клементина дуже опікувалася родинною резиденцією. Палац був відремонтований. Будівлі у дворі були знесені, а дизайн парку було вирішено в англійському стилі  (приблизно у 1830 році).

У даний час Палац Санґушків є місцем перебування адміністрації Любартівського повіту. Парк та оранжерея також збереглися до наших днів.

Gallery
Корисна інформація для туристів

Харчування:

Stara Łaźnia (вул. Генерала Орліча-Дрешера, 17, м. Любартів).

Ресторан "W Bramie" (вул. Ринкова І,  14, м. Любартів).

Ресторан "Zielony Por" (вул. Іоана Павла ІІ,  9, м. Любартів).

В'єтнамський ресторан "PHÚC PHÚC" (вул. Любельська, 79, м. Любартів).

Ресторан "Złota Grota" (вул. Любельська, 138, м. Любартів).

 

Проживання:

Готель "Stara Łaźnia" (вул. Генерала Орліча-Дрешера, 17, м. Любартів)."

Готель "Wincentów" (вул. Вінцентув, 28А м. Любартів, на трасі № 19).